מצעדים

המצעד הישראלי השנתי האלטרנטיבי

todayOctober 12, 2017 35

Background
share close

כמו בכל סוף שנה עברית, כי ככה הורגלנו במשך עשרות שנים בכל תחנות הרדיו, נערך המצעד השנתי.
ככה גדלנו, שנה אחרי שנה, שלחנו גלויות לרדיו עם בחירה של השירים שאנחנו אוהבים, ואיפה שהוא במרתפי הרדיו עמלו אנשים טובים , שעות על גבי שעות, וספרו גלויה אחרי גלויה, קול אחרי קול, ושיקללו את המצעד השנתי. עבודת נמלים של ממש, עבודה שעיצבה את פני התרבות הישראלית בשנות השבעים והשמונים.
וכך נבחרו שיר השנה, זמר השנה, זמרת השנה, להקת השנה, ועוד כל מיני קטגוריות על הדרך.
בשנים האחרונות, עם עלייתו המטאורית של הכוכב החדש בתחנות הרדיו, הפלייליסט, בחירת המאזינים הפכה להיות שולית יותר ויותר . עורכים מוסיקליים שהוסמכו על ידי אלוהים בכבודו ובעצמו קבעו למאזינים מה לשמוע, וקיבעו את הקהל הצעיר לסטנדרטים חדשים, וחסרי חוט שידרה ומקוריות.

כמו שאתם כבר מכירים אותנו ברדיו פלוס, אמנם אנחנו תחנה צעירה, עלינו לאוויר רק לפני 4 או 5 חודשים, אבל אצלנו אין פלייליסטים, ואת השירים שינוגנו ברוב שעות היממה, לא קובע שליח של אלוהים או של ג’זוס קרייסט, ולא גולם אנושי שמקבל משכורת מאיזה תאגיד ציבורי, אלא גולם אמיתי, מכונה, מחשב, שמנגן מתוך מאגר שירים עצום – פשוט – מה שבא לו.
הוא לא מקבל משכורת מינימום, בעצם הוא לא מקבל בכלל משכורת.
הוא לא מושפע מאף אחד שמתיימר לכפות עלינו את טעמו המוסיקלי. הוא פשוט גולם אמיתי.

וחשבנו ללכת עם הגולם הזה עד הסוף ולהוציא סטטיסטיקה של כל המוסיקה הישראלית שנוגנה ברדיו פלוס מיום הקמתה ועד היום, וליצור את מצעד ההשמעות האלטרנטיבי.
והיות ואנחנו משמיעים רק מוסיקה משנות השבעים השמונים והתשעים, כך גם המצעד שלפנינו יהיה כזה, על טהרת הנוסטלגיה.

כאן ברדיו פלוס יש שתי רצועות של מוסיקה ישראלית, האחת נקראת “על הבוקר” , והיא משודרת מידי יום בין שש לשמונה בבוקר, והשניה – “ישראלי פלוס”, בין ארבע לשש אחר הצהריים. לחצנו על כל מיני כפתורים, ביקשנו נתוני השמעה, והמחשב נתן לנו פלט סטטיסטי של כל השירים שהושמעו בשתי הרצועות האלה.
לפניכם מצעד ההשמעות השנתי הראשון של רדיו פלוס לסיכום חצי השנה הראשונה להולדתינו.

בהמשך גם נגלה לכם מיהם זמר, זמרת ולהקת השנה, אלה שהמחשב הגולם שלנו החליט להשמיע הכי הרבה, סתם כי ככה בא לו. ובסיום המצעד נדע מהו שיר השנה של רדיו פלוס.

מגישים: אורן עמרם ואריק טלמור
תודות:
איתן גור
בועז הלחמי
אבישג חייק

שעה ראשונה

שעה שניה

שעה שלישית

שעה רביעית

Written by: אורן עמרם

Rate it

Previous post

מהדורה מחודשת

מהדורה מחודשת 15

SATURDAY NIGHT FEVER מהדורה מחודשת THE MOODY BLUES / DAYS OF FUTURE PASSED מהדורה מחודשת BRYAN ADAMS / ULTIMATE אוסף חדש עם שירים חדשים QUEEN / NEWS OF THE WORLD מהדורה מחודשת MARILYN MANSON / HEAVEN UPSIDE DOWN אלבום חדש SQUEEZE / THE KNOWLEDGE אלבום חדש SUFJAN STEVENS / THE GREATEST GIFT (MIXTAPE) אלבום חדש "מהדורה מחודשת" עם בועז הלחמי, בכל יום חמישי ב--23:00 ב"רדיו פלוס", עם עדכונים חמים על […]

todayOctober 12, 2017 2

0%